Náš tím sa v súčasnosti skladá z piatich odborníkov, ktorí sa projektu BioPark Slovakia venujú naplno, no zainteresovaných jednotlivcov, vzdelávacích inštitúcií, či podnikov, ktorí s nami spolupracujú, je omnoho viac.
Zoznámte sa s kľúčovými osobami, ktoré prinášajú projekt BioPark Slovakia do regiónu BBSK, aby sa z neho stalo inovačné údolie v oblasti biohospodárstva.
Vladimír je spoluzakladateľ Záujmového združenia právnických osôb BioPark Slovakia a aj zakladateľ a spoločník firmy AGRO CS Slovakia a.s. , ktorá vznikla v roku 2000 a je súčasťou holdingu AGRO CS.
AGRO CS Slovakia a.s. pod vedením Vladimíra Mužilu založilo aj spoločnosť AGRO CS Romania. Vladimír už v súčasnosti nie je vo výkonnej funkcii v spoločnosti AGRO CS Slovakia, avšak stále je jej akcionárom, rovnako ako aj v spoločnosti AGRO CS Hungaria. Vladimír má aj viacero iných významných funkcií, je predseda predstavenstva Banskobystrickej regionálnej komory SOPK, zároveň člen predsedníctva SOPK, Člen Rady Partnerstva pri BBSK (Operačný program Slovensko). Je vysoko uznávaný expert v oblasti cirkulárnej ekonomiky s viac než 20 ročnou expertízou. Má vybudované silné osobné a obchodné vzťahy s producentami odpadov vo všetkých sektoroch.
Daniel je spoluzakladateľ záujmového združenia právnických osôb BioPark Slovakia, zakladateľ a štatutárny zástupca Centra rozvoja inovácií v Lučenci, expert v oblasti regionálneho rozvoja, v budovaní medzisektorových partnerstiev, v realizácii rozvojových projektov s 23 ročnými skúsenosťami v daných oblastiach. Daniel je tiež člen Kooperačnej rady Udržateľného mestského rozvoja Lučenec z Operačného programu Slovensko. Má vybudované silné osobné vzťahy v oblasti regionálneho rozvoja s aktérmi na regionálnej, národnej a medzinárodnej úrovni. So synom Danielom založili mediálny kanál „Výkrik z regiónov!“, v ktorom vedú rozhovory najmä s inšpiratívnymi ľuďmi z nášho regiónu na zaujímavé témy (decentralizácia, cirkulárna ekonomika, atď.). Daniel tiež od roku 2019 každý rok organizuje konferenciu FUTUREGION na tému hospodársky zaostávajúcich regiónov. Daniel tiež inicioval vznik nástroja na podporu talentovaných detí “Nadanie detí, nech nám neuletí!” a podporuje tiež rómsku komunitu – „Výkrik Rómov z regiónov!“. Je predseda a spoluzakladateľ Aliancie za silné regióny a spoluautor metodickej príručky zameranej na rozvoj kvality služieb zamestnanosti /v štátnych aj neštátnych inštitúciách/ s názvom: „Ako som zmenil svoj život“.
Simona prepája vedu a výskum s praxou, verejným sektorom a excelentnými zahraničnými partnermi. Aktuálne pôsobí v Rozvojovej agentúre BBSK, n.o. na pozícii projektovej manažérky pre cirkulárnu ekonomiku, kde sa venuje RDI projektom, ktoré prinášajú riešenia v súlade s princípmi obehového biohospodárstva a regionálneho rozvoja. Je proaktívna, zapálená pre nové výzvy a inovácie v oblastiach „červených“ a „zelených“ biotechnológií a hrdá na úspešnú implementáciu rozšíreného predmetu „Odpady ako vzácne poklady“ na pilotnej základnej škole v regióne. Vzdelanie a doktorát z agrobiotechnológií získala na Slovenskej poľnohospodárskej univerzite v Nitre, pôsobila ako molekulárna vedkyňa vo Výskumnom centre AgroBioTech, SPU v Nitre a bola spoluriešiteľkou národných (VEGA, KEGA, APVV) a medzinárodných projektov (EIT – European Institute of Innovation and Technology). Ako jediná Slovenka sa dostala do výberu a získala prestížnu stáž v Instituto de Investigaciones Mariñas CSIC vo Vigu (Španielsko) s možnosťou podieľať sa na podnikateľských inováciách v agri-food sektore v rámci EIT Food RIS Talents. Okrem toho nadobudnuté skúsenosti a zručnosti získala aj absolvovaním ďalších zahraničných odborných stáží v Biomedicínskom centre Lekárskej fakulty Univerzity Karlovej v Plzni (Česko) a Université Lille 1: Sciences et Technologies v Lille (Francúzsko).
Daniel Kojnok ml. je ekonomický analytik. Dlhodobo sa venuje téme fiškálnej decentralizácie. Publikuje, je tvárou podcastu Výkrik z regiónov, riaditeľ think tanku Futuregion a píše pre Hospodárske noviny. Momentálne pracuje v investičnom fonde v Prahe. Skúsenosti z tohoto fondu prenáša do BioParku.
Marcela pracuje ako projektová manažérka pre cirkulárnu ekonomiku pre Rozvojovú agentúru BBSK, n.o. Pracovné skúsenosti nadobudla najmä v oblasti projektového manažmentu a strategického nákupu. Počas všetkých pracovných príležitostí bola zapojená v rôznych projektoch vo veľmi multikultúrnom prostredí s ľudmi z celého sveta. Marcela má okrem projektového manažmentu na starosti aj budovanie logistickej siete projektu BioPark Slovakia. Inžinierske vzdelanie dosiahla na Univerzite Mateja Bela v Banskej Bystrici a titul MBA zo Supply Chain Management na univerzite EDU Effective v Prahe. Počas štúdia na vysokých školách absolvovala viaceré zahraničné stáže (Université d’Eté Lion en Economie vo Francúzsku, ABC Business Academy Toronto v Kanade (vďaka grantovému programu Hlavička 2019 od Nadácie SPP)), letné študentské práce (au pair v Španielsku, Francúzsku, zber ovocia v Škótsku) a výmenné pobyty Erasmus (Na Université de Lille, Francúzsko). Bola tiež absolventkou mládežníckej výmeny v Slovinsku na tému: „We love sport, but this is not the part of it!“ a tréningového kurzu na tému „Rural NEE(d)T“ v Rumunsku. Marcela vďaka svojim zahraničným aktivitám navrhla priniesť do BioParku aj oblasť neformálneho vzdelávania mládeže, keďže vidí veľkú dôležitosť vo vychovávaní mladej generácie uvedomelých producentov biomasy. Marcela hovorí 4 cudzími jazykmi – anglicky, francúzsky, španielsky a rusky.
Chceli by ste sa stať súčasťou nášho tímu? Informujte sa o aktuálnych možnostiach spolupráce.